BURSA'DA "EN UZUN BÖREK YEME YARIŞMASI" DÜZENLENDİ

Bursa'da

Bursa Valiliği, Bursa'nın Meşhurları Derneği ve bir börek ustası tarafından düzenlenen "En Uzun Börek Yeme Yarışması", renkli görüntülere sahne oldu.

Bursa Valiliği, Bursa'nın MeşhurlarıDerneği (BURMED) ve bir börek ustası tarafından düzenlenen "En UzunBörek Yeme Yarışması", renkli görüntülere sahne oldu.

Kent Müzesi önünde düzenlenenyarışmada 32 kişi, en uzun böreği yemek için mücadele etti. KadirKerem'in 5 metre 10 santimetre uzunluğunda kol böreği yiyerekbirinciliği elde ettiği yarışmada, Hüseyin Şenay 4 metre 60 santimetreile ikinci, Mehmet Acar ise 3 metre 25 santimetre ile üçüncüoldu.  

Yarışmanın birincisine sürücüehliyeti bedeli, ikinciye bisiklet, üçüncüye ise elektriklifırın hediye edildi. 

Yarışmayı organize eden börekimalatı firmasının sahibi Hasan Acar, gazetecilere yaptığıaçıklamada, ''En Uzun Börek Yeme Yarışması" ile dünyaya seslerini duyurmak istediklerinisöyledi.

Amerika'da hamburger yemeyarışmaları yapıldığını hatırlatan Acar, "Madem bu kadar çok sesgetiriyor, bizim de milli yiyeceklerimizin duyulması, insanların dikkatiniçekmesi için böyle çeşitli yarışmalar düzenliyoruz" dedi.

Hasan Acar, bugün yaklaşık500-600 kilo börek yaptıklarını kaydederek, "Yaptığımızbörekleri vatandaşlarımıza dağıtacağız. Bu yarışmayı inşallah hersene yapacağız. Onların hamburgeri varsa, bizim de böreğimiz var"ifadelerini kullandı.

20 Haziran 2015 Cumartesi 15:11

BU HABER PAYLAŞ

ÜRÜNLERİMİZ

TARİFLER

  • Diyet Elma Marmelatı

    Diyet elma marmeladı tarifi hazırlanışı: 1. Elmaların kabuklarını soyun ve dilimleyin. 2. Su ile birlikte dilimlenmiş elmaları bir kaba

  • Bulgurlu Etimekli Börek

    Böreğin iç harcını hazırlamak için; bulguru derin bir kaba koyup üzerine 1 su bardağı ılık suyu gezdirin. Üzerini kapakla kapatarak

  • Açma Muska Börek

    Unun ortasını havuz gibi açıp içine malzemeleri ekleyip ele yapışmayan bir hamur yoğuralım. Hamurun üzerini örtüp buzdolabında