ENGELLİLERLE BİRLİKTE AŞURE YAPTIK

Engellilerle Birlikte Aşure Yaptık

REKORTMEN BÖREKÇİ HASAN USTA ENGELLİLERLE BİRLİKTE AŞURE YAPARAK BURSALILARA DAĞITTI…

Yaptığı 2023 metrelik börekle Guinness Rekorlar Kitabına girmeyi başaran İkizler Börek Hasan Usta, Muharrem ayı sebebiyle farklı bir etkinliğin altına imza attı.

Muharrem Ayı vesilesiyle birçok kurumun aşure dağıtımı yaptığı bir dönemde Hasan Usta engelli vatandaşlarla birlikte 81 ilden getirilen ürünlerden oluşan bir aşure yaptı. Bursa Orhangazi Parkı’nda gerçekleştirilen etkinlikte Engelli Vatandaşlar ve Havva Aslanoba Turizm Meslek Lisesi Öğrencileri ile birlikte Sevgi ve Kardeşlik Aşuresi kaynatan Rekortmen Börekçi Hasan Usta, yapılan aşureyi daha sonra Bursalılara ikram etti.
Osmangazi Belediyesi’nin de destek verdiği organizasyonda Orhangazi Parkı’na kurulan kazanlarda 81 ilden getirilen ürünler karıştırılarak enfes bir aşure kaynatıldı. Aşurenin yapımında Türkiye’nin 81 ilinden gelmiş olan malzemeleri kullanan Hasan Acar, yaptıkları aşureye ‘Sevgi ve Kardeşlik Aşuresi’ adını verdi.

Muharrem Ayı’nda birçok kuruluşun aşure dağıttığını belirten Hasan Usta, “Biz biraz farklı bir etkinlik yapalım istedik ve aşureyi engelli vatandaşlarımız ve öğrencilerle birlikte 81 ilden getirttiğimiz ürünleri aynı kazan içerisinde karıştırarak yaptık. Sevgi ve Kardeşlik Aşuresi’nin Bursalılara tarafından yoğun ilgiyle karşılandığını ifade eden Hasan Usta, şöyle konuştu: “Aşure malzemelerini 81 ilden getirtmekteki maksadımız birlik, beraberlik ve kardeşliğe vurgu yapmaktı. Nitekim biz bunu engelli vatandaşlarımız ve öğrenci kardeşlerimizin katılımı ile yaparak önemli bir etkinliği gerçekleştirmiş olduk. Bursalılar da bu etkinliğe bize destek olarak katkıda bulundu.”

Bursa Orhangazi Parkı’nda düzenlenen etkinliğe AK Parti Nilüfer İlçe Başkanı Celil Çolak da katılarak vatandaşlara aşure dağıttı.
14 Nisan 2015 Salı 16:56

BU HABER PAYLAŞ

ÜRÜNLERİMİZ

TARİFLER

  • Diyet Elma Marmelatı

    Diyet elma marmeladı tarifi hazırlanışı: 1. Elmaların kabuklarını soyun ve dilimleyin. 2. Su ile birlikte dilimlenmiş elmaları bir kaba

  • Bulgurlu Etimekli Börek

    Böreğin iç harcını hazırlamak için; bulguru derin bir kaba koyup üzerine 1 su bardağı ılık suyu gezdirin. Üzerini kapakla kapatarak

  • Açma Muska Börek

    Unun ortasını havuz gibi açıp içine malzemeleri ekleyip ele yapışmayan bir hamur yoğuralım. Hamurun üzerini örtüp buzdolabında