HASAN USTA OTİZMLİ ÇOCUKLAR İLE BİRLİKTE BÖREK AÇTI

BURSA-Otizmli çocuklarla birlikte mutfağa giren İkizler Börek Hasan Usta, çocuklarla birlikte kol böreği ve simit yaptı.

BURSA-Otizmli çocuklarla birlikte mutfağagiren İkizler Börek Hasan Usta, çocuklarla birlikte kol böreği ve simit yaptı.

Guinness rekortmeni İkizler Börek Hasan Usta, BTSO EğitimKampusu içindeki Baha Cemal Zağra Otistik Çocuklar Eğitim Merkezi’nde otizmliçocuklar ile birlikte hamur işi yaptı. Otizmli çocukların ve velilerin büyükilgi gösterdiği etkinlik, renkli anlara sahne oldu.

Otizm konusunda ülkede daha fazla bilinç oluşturmaya gerekgördüğünü söyleyen Hasan Usta,  “Otizmülkemizde gittikçe görülme oranı artan bir durum.  Tek çaresi de eğitim. Eğitimlerini de bu okulgibi ortamlarda nitelikli bir şekilde sağlayabiliyorlar.  Her esnaf, her sanatkar mutlaka bu tip eğitim merkezlerini ziyaret etmeli, buortamı görmeli. Bizler için Otizm konusunda bilinçlenme açısından oldukçaönemli bir etkinlik oldu. Otizmli çocuklara onların anladığı dilden yaklaşarakyakın olmak lazım” dedi.

Hasan Usta, “Birlikte yaptığımız hamur işlerinde özelliklekız çocuklarının mutfağa olan merakı ilgimi çekti. Ufak dokunuşlarla anlatılanıhemen kavrayabiliyorlar ve büyük bir özenle çalışıyorlar. El becerileri oldukçaiyi durumda, marifetliler.  Otizmliçocuklarımızın topluma kazandırılması için elimizden gelen ne varsa yapacağız,onlara destek olacağız. Bir kereye mahsus değil, devamlı onlara yakın olmaklazım” diyerek otizme karşı duyarlılığın artması gerektiğini vurguladı.

Etkinlik sonrası Otistik Çocuklar Eğitim Merkezi’ni gezenİkizler Börek Hasan Usta, otizmli çocuklara verilen eğitim ile ilgili detaylıbilgi aldı.

08 Ağustos 2015 Cumartesi 11:13

HABERİN DİĞER RESİMLERİ

BU HABER PAYLAŞ

ÜRÜNLERİMİZ

TARİFLER

  • Diyet Elma Marmelatı

    Diyet elma marmeladı tarifi hazırlanışı: 1. Elmaların kabuklarını soyun ve dilimleyin. 2. Su ile birlikte dilimlenmiş elmaları bir kaba

  • Bulgurlu Etimekli Börek

    Böreğin iç harcını hazırlamak için; bulguru derin bir kaba koyup üzerine 1 su bardağı ılık suyu gezdirin. Üzerini kapakla kapatarak

  • Açma Muska Börek

    Unun ortasını havuz gibi açıp içine malzemeleri ekleyip ele yapışmayan bir hamur yoğuralım. Hamurun üzerini örtüp buzdolabında