HASAN USTA TECRÜBELERİNİ GELECEĞİN USTALARINA AKTARIYOR

Hasan Usta Tecrübelerini Geleceğin Ustalarına Aktarıyor

Guinness rekortmeni börekçi İkizler Börek Hasan Usta, Havva Aslanoba Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi öğrencileri ile tecrübelerini paylaştı.

2023 metre börek yaparak DünyaRekorlar Kitabı’na giren ünlü börekçi Hasan Usta, gençlerin pastacılık ve hamurişi sektöründeki eğitimine azami derecede önem veriyor. Bu anlayışla zamanzaman alanında eğitim alan öğrencilere ders veren Hasan Usta, Havva AslanobaAnadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi öğrencileriyle bir araya geldi.

Mutfak ve pastacılık eğitimi alanöğrencilerle birlikte hamur işleri konusunda bilgi aktarımı yapan Hasan Usta,hamur açma, şekillendirme ve pişirme konusunda püf noktalarını aktardı.

Geleceğin ustalarıyla her fırsattabir araya gelen İkizler Börek Hasan Usta, ilerleyen zamanlarda unlu mamuller vepastacılık alanında yeteneklerini ispat etmiş birçok usta ile iş yapacaklarınıbelirtti.

Hasan Usta, "Sektördekinitelikli eleman eksiğini kapatmak için mutfak alanında eğitim almış insanlaraihtiyacımız var. Geleceğin ustalarına tecrübelerimizi aktararak bizler de bukonuda desteğimizi esirgememeye gayret ediyoruz.  İşkur ile ortaklaşa düzenlediğimiz istihdamgarantili kurslarımız, yeni kurduğumuz Hasan Usta Academy ve öğrencilereverdiğimiz kısa süreli eğitimlerle alanımızda kaliteyi arttırmak içinçalışmalar yapıyoruz" dedi.

 

 

07 Mayıs 2015 Perşembe 10:40

BU HABER PAYLAŞ

ÜRÜNLERİMİZ

TARİFLER

  • Diyet Elma Marmelatı

    Diyet elma marmeladı tarifi hazırlanışı: 1. Elmaların kabuklarını soyun ve dilimleyin. 2. Su ile birlikte dilimlenmiş elmaları bir kaba

  • Bulgurlu Etimekli Börek

    Böreğin iç harcını hazırlamak için; bulguru derin bir kaba koyup üzerine 1 su bardağı ılık suyu gezdirin. Üzerini kapakla kapatarak

  • Açma Muska Börek

    Unun ortasını havuz gibi açıp içine malzemeleri ekleyip ele yapışmayan bir hamur yoğuralım. Hamurun üzerini örtüp buzdolabında