İKİZLER BÖREK HASAN USTA, 7. ŞUBESİNİ KENT MEYDANINDA AÇTI

İkizler Börek Hasan Usta, 7. Şubesini Kent Meydanında Açtı

Rekortmen börekçi Hasan Usta, Bursa’daki 7. Şubesini Kent Meydanında açtı. Açılış töreninde İkizler Börek Hasan Usta’nın İŞKUR ile birlikte düzenlediği İstihdam Garantili Pastacılık Kursunu başarıyla bitiren kursiyerler de sertifikalarını aldı.

Yaptığı 2023 metrelik börekle Dünyanın En Büyük Böreğiunvanını alarak Guinness Rekorlar Kitabına adını yazdıran İkizler Börek HasanUsta, Kanalboyu, Kemerçeşme, Gazcılar, Millet, Dikkaldırım ve Özlüceşubelerinin ardından Bursa’daki 7. Şubesini Kent Meydanında Büyükşehir BelediyeBaşkanı Recep Altepe’nin de katılımıyla, görkemli bir törenle hizmete sundu.1997 yılında açtığı ilk şubesinden bu yana hızla büyüyen ve ünü Bursa’yı aşarakdünyaya ulaşan İkizler Börek Hasan Usta, nitelikli ara eleman eksiğine dikkatçekerek İŞKUR ile birlikte düzenlediği İstihdam Garantili Pastacılık Kursunubaşarıyla bitiren kursiyerlerin sertifikalarını da açılış töreninde takdimetti.

Yoğun bir katılımla gerçekleşen açılış töreninde Mehtertakımı, katılımcılara coşkulu anlar yaşattı.

HASAN USTA: “SEKTÖRDENİTELİKLİ ARA ELEMAN SIKINTISI YAŞIYORDUK”

İkizler Börek Hasan Usta Kent Meydanı şubesi açılışı veİstihdam Garantili Pastacılık Kursu sertifika töreninde açılış konuşmasınıyapan Hasan Usta, ülkemizde mutfak kültürünün çok gelişmiş olduğunu söyledi.Mutfak kültürünün içinde börek kültürünün de yaşatılması için bu konuda eğitimverilmesinin gerekliliğinden ve ara eleman eksikliğinden bahseden Hasan Usta,“Sektör olarak, fast food egemenliğine kalkan olarak kullanabileceğimizböreğimizin inceliklerini öğretebileceğimiz, nitelikli eleman sıkıntısı yaşıyorduk.  Yıllardır gıda sektörünün içinde olan vegittikçe de büyüyen bir firma olarak bu konuda neler yapabiliriz diye düşündükve İŞKUR ile ortaklaşa bir çalışmayla İstihdam Garantili Pastacılık Kursudüzenledik. Gördük ki bir adım atınca desteklerle birlikte gerisi degeliyormuş. Devletimizin de desteği ile gönülden inandığımız işleri yaparkensırtımız yere gelmiyor. Bizler mesleğimizi çok seviyoruz. Sanatımızın geleceknesillere aktarılmasında, zengin mutfak kültürümüzün yaşatılmasında bizim detuzumuz olduysa, yapacağımız çalışmalarla bu konuda faydamız olacaksa bubizlere gurur verir” dedi.


RECEP ALTEPE: “KEŞKEHERKES İŞİNİ HASAN USTA GİBİ SEVEREK YAPSA”


İkizler Börek Hasan Usta Kent Meydanı şubesinin açılıştörenine katılan Burs Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’nınkültürel değerlerinin çeşitliliğine dikkat çekti. Altepe, “Bursa ecdadımızınbize yadigarı ve özellikli bir şehir. Bu özelliklerden biri de tabiî kiyiyecekler. Böreğin bizim kültürümüzde geniş bir yeri var. Hasan usta böreğimizien güzel şekilde tanıtarak Bursa’nın da Türkiye’nin de dünyanın da gündeminegetirdi. Bu börekle Guinness rekorlar kitabına girmekle kalmadı, Ankara’dakibirçok kuruma da, Başbakanlığa da, Cumhurbaşkanlığı’na da girdi. Hasan Ustabörekleriyle her yerden ses getirdi, kendisini tebrik ediyoruz. Bugün aynızamanda istihdam konusunda da örnek bir çalışma gerçekleştiriyor. Hizmetverdiği sektöre devamlı insan yetiştiriyor, pastacılık alanında iş sahibiolmalarını sağlıyor. Büyükşehir belediyemiz ve İŞKUR da bu konuda desteklerinisağlıyor. Keşke herkes işini böyle severek yapsa” dedi.

Kent Meydanı’nda düzenlenen töreneBursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, AK Parti Bursa İl BaşkanıCemalettin Torun, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Abdülkadir Karlık, İŞKURBölge Müdürü Kasım Tilki, AK Parti Osmangazi İlçe Başkanı Ali Yılmaz, AK PartiNilüfer İlçe Başkanı Celil Çolak, Yıldırım Belediye Başkan Yardımcısı Ali Ergünve çok sayıda davetli katıldı. 

07 Mayıs 2015 Perşembe 10:54

BU HABER PAYLAŞ

ÜRÜNLERİMİZ

TARİFLER

  • Diyet Elma Marmelatı

    Diyet elma marmeladı tarifi hazırlanışı: 1. Elmaların kabuklarını soyun ve dilimleyin. 2. Su ile birlikte dilimlenmiş elmaları bir kaba

  • Bulgurlu Etimekli Börek

    Böreğin iç harcını hazırlamak için; bulguru derin bir kaba koyup üzerine 1 su bardağı ılık suyu gezdirin. Üzerini kapakla kapatarak

  • Açma Muska Börek

    Unun ortasını havuz gibi açıp içine malzemeleri ekleyip ele yapışmayan bir hamur yoğuralım. Hamurun üzerini örtüp buzdolabında