İKİZLER BÖREK HASAN USTA, YENİ KURSİYERLERİ İLE MUTFAKTA…

İKİZLER BÖREK HASAN USTA, YENİ KURSİYERLERİ İLE MUTFAKTA…

BURSA-Guinness rekortmeni İkizler Börek Hasan Usta’nın, İŞKUR ile ortaklaşa düzenlediği Pastacılık Kursu mutfak eğitimleri İkizler Börek’in yeni açılan Kent Meydanı Şubesi’nde başladı.

BURSA-Guinness rekortmeni İkizler BörekHasan Usta’nın, İŞKUR ile ortaklaşa düzenlediği Pastacılık Kursu mutfakeğitimleri İkizler Börek’in yeni açılan Kent Meydanı Şubesi’nde başladı.

Bursa’da2023 metrelik dev kol böreği yaparak Guinness Rekorlar Kitabı’na giren İkizlerBörek Hasan Usta’nın, sektöre nitelikli eleman yetiştirmek amacıyla açtığıPastacılık Kursu tüm hızıyla ikinci dönemine başladı.  Oldukça yoğun ilgi gösterilmesi sebebiylekursiyerlerini mülakat yöntemiyle seçen İkizler Börek Hasan Usta, mülakattabaşarılı olan kursiyerler ile birlikte yeni faaliyete geçen Kent Meydanı şubesimutfağında pratik tabanlı eğitimlerine devam ediyor.

İŞKUR ileişbirliği yapan İkizler Börek Hasan Usta, Pastacılık Kursuna katılanlarınbelirlenecek bir kısmına da istihdam garantisi sunuyor. Ayrıca tümkatılımcılara sertifika verilerek pastacılık sektöründe nitelikli eleman olarakilerlemeleri konusunda oldukça büyük bir destek sağlanması da hedefleniyor.

“SEKTÖRDE NİTELİKLİ ELEMAN EKSİĞİ VAR”

Son yıllardapastacılık sektöründe nitelikli eleman eksiğinin arttığına dikkat çeken HasanUsta, bu eksikliği gidermenin en sağlıklı yolunun sektörle alakalı eğitimfaaliyetlerine hız kazandırmak olduğunu söyledi. 

Hasan Usta,“Yaptığımız iş hem göze hemdamağa hitap ettiği için nitelikli eleman eksiğinin fark edilmemesi olanaksızdı.Ayrıca gıda ürünleri birçok insanın sağlığını da ilgilendiren bir alan olduğuiçin bu eksik çözülmesi gereken bir problem haline geldi. Yapılan işlerinkalitesinin daha da yükselmesi için elemanların konusunda iyi eğitim almalarıgerekliliği üzerine düşülmesi gereken bir nokta oldu” dedi.

Yürüttükleri çalışmalarlahem İkizler Börek’in marka değerini artırmayı hedeflediklerini dile getirenHasan Usta, yaptıkları işbirliği ile istihdama da katkı yapmayı istediklerinisöyledi.  

07 Ağustos 2015 Cuma 15:00

HABERİN DİĞER RESİMLERİ

BU HABER PAYLAŞ

ÜRÜNLERİMİZ

TARİFLER

  • Diyet Elma Marmelatı

    Diyet elma marmeladı tarifi hazırlanışı: 1. Elmaların kabuklarını soyun ve dilimleyin. 2. Su ile birlikte dilimlenmiş elmaları bir kaba

  • Bulgurlu Etimekli Börek

    Böreğin iç harcını hazırlamak için; bulguru derin bir kaba koyup üzerine 1 su bardağı ılık suyu gezdirin. Üzerini kapakla kapatarak

  • Açma Muska Börek

    Unun ortasını havuz gibi açıp içine malzemeleri ekleyip ele yapışmayan bir hamur yoğuralım. Hamurun üzerini örtüp buzdolabında