BURSA’NIN TANITIMININ HER AŞAMASINDA VARIZ

BURSA’NIN TANITIMININ HER AŞAMASINDA VARIZ

    Bursatarihiyle kültürüyle ve yapılanmasıyla örnek alınabilecek bir şehir. UNESCODünya Mirası listesinde yer almasıyla birlikte de tüm dünya halkları tarafındanoldukça ilgi çekmeye başladı. Bu denli görkemli ve dünyanın gözünün üzerindeolduğu bir şehrin logosu da kendine yakışır biçimde olmalıydı. Bu ihtiyacıBursa Valiliği fark etti ve hazırlıklarını tamamladı, ortaya ‘Bursa Ulu Şehir’logosu çıktı. Bursa Şehir Logosu Bursa’nın tarihi ve kültürel zenginliklerireferans alınarak oluşturulduğu için tarihimizden günümüze birçok özellikbarındırıyor.

Bursa Valiliğitarafından hazırlanan Bursa Ulu Şehir Logosu bazı çevreler tarafından olumsuzyönde eleştirilse de üzerinde harcanmış bir emek var ve buna saygı göstermekdurumundayız. Bursa’nın sembolü haline gelmiş bu logoyu yaşatmak, bilinir halegetirmek ve ilgi görmesini sağlamak bizlerin görevidir. Bursa’nın yeni logosuolan ‘Bursa Ulu Şehir’ logosunun geniş kesimlere duyurulması konusunda birBursalı olarak kendini sorumlu hissediyorum. Bu sebeple medyanın etkin gücünükullanarak logonun tanıtımına destek olacak şekilde bazı etkinliklerde yeralmayı planladım.

Önceliklebir televizyon programında Bursa Şehir Logosu şeklinde pasta yaparaktanıtımında bize düşen görevi yerine getirmek için bir başlangıç yapmak istedim.Bu konuda ilk çalışma olarak TRT’de yayınlanan İyi Fikir programında Bursa UluŞehir logosu şeklinde pasta yaptık. Böylece tüm izleyiciler Bursa’mızın yenilogosuyla tanışmış oldu.

Logonuntanıtımı için yaptığımız bir diğer etkinlik ise Başbakan Prof. Dr. AhmetDavutoğlu’nun geçtiğimiz hafta sonu gerçekleşen Bursa ziyareti sırasındayapılan BTSO Ekonomiye Değer Katanlar Ödül Töreni’nde Bursa Ulu Şehir Logosutemalı hazırladığımız pastayı kesmek oldu. Bu şekilde yine hem medyanın hem deülkedeki herkesin ilgisini logoya toplayarak tanıtımına katkıda bulunduk.

Bizler kendialanımızda Bursalılara en iyi hizmeti vermeye çalışıyoruz. Bursa için de kendialanımız el verdiğince tanıtımına, ekonomisine ve sosyal hayatı güzelleştirecekne varsa biz de o konuda destek olmak için elimizden geleni yapıyoruz.

Yaptığımızçalışmalar umarım Bursa Şehir Logosu’nun tanınmasında ve benimsenmesine katkısağlamıştır. Ben Hasan Usta olarak Bursa’nın tanıtımına katkı yapacak her türlüçalışmanın içinde var olmaya tüm gücümle devam edeceğim.

08 Ağustos 2015 Cumartesi 10:54

BU HABER PAYLAŞ

ÜRÜNLERİMİZ

TARİFLER

  • Diyet Elma Marmelatı

    Diyet elma marmeladı tarifi hazırlanışı: 1. Elmaların kabuklarını soyun ve dilimleyin. 2. Su ile birlikte dilimlenmiş elmaları bir kaba

  • Bulgurlu Etimekli Börek

    Böreğin iç harcını hazırlamak için; bulguru derin bir kaba koyup üzerine 1 su bardağı ılık suyu gezdirin. Üzerini kapakla kapatarak

  • Açma Muska Börek

    Unun ortasını havuz gibi açıp içine malzemeleri ekleyip ele yapışmayan bir hamur yoğuralım. Hamurun üzerini örtüp buzdolabında