NİTELİKLİ ELEMAN SORUNUNA ÇÖZÜM BULDUK!

Nitelikli Eleman Sorununa Çözüm Bulduk!

Yapılan her işin kalitesi bakımından, insanların yetenekli ve istekli olduğu dallarda eğitim almaları gerekir.

Alanında uzman olmak zamandan,enerjiden ve malzemeden tasarruf sağlar. Nitelikli eleman çalışma hayatındaki dinamizmiher daim korur.

İnsanlar doğru mesleğeyönlendirildiğinde işini daha iyi bir şekilde yapar, daha üretken olur, yenilikve gelişmelere açık, tasarruflu olur. Mesleğe yönlendirmenin doğru yapıldığıülkelerde insanlar, mutlu oldukları ve sevdikleri işleri yaptıkları içinçalışma alanlarındaki verimlilikleri artar.

Yeni neslin eğitim tercihlerindeki farklılaşma birçok sektördenitelikli eleman eksikliği ortaya çıkarttı. Nitelikli eleman eksiğinin en çokgörüldüğü sektörlerden biri olan gıda sektöründe bizler de bunun olumsuzetkilerini yaşıyoruz.

 

Son yıllarda pastacılık konusunda nitelikli elemaneksikliği gözle görülür bir sorun haline geldi. Yaptığımız iş hem göze hemdamağa hitap ettiği için nitelikli eleman eksiğinin fark edilmemesiolanaksızdı. Ayrıca gıda ürünleri birçok insanın sağlığını da ilgilendiren biralan olduğu için bu eksik çözülmesi gereken bir problem haline geldi. Yapılanişlerin kalitesinin daha da yükselmesi için elemanların konusunda iyi eğitimalmaları gerekliliği üzerine düşülmesi gereken bir nokta oldu.

 

Türkiye’deki çalışanlar arasında yapılan araştırmada her 10işverenden sadece 4’ünün çalışanlarının eğitimine yeterince yatırım yaptığıortaya çıktı.  Oldukça düşükolan oran sektörlerdeki nitelikli eleman eksikliğinin sebebini ortaya koyuyor. Bu demek oluyor ki nitelikli eleman eksiği yaşayan sektörler eskiusul yöntemleri bırakıp modern bir şekilde kendi elemanını kendileri yetiştirmeyoluna gitmeliler.

 

Bizler de pastacılık sektöründe nitelikli elemaneksikliği fark ederek çözüm yolları aramaya başladık. Sonunda İŞKUR ve HavvaAslanoba Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi  ile ortaklaşa bir çalışmayla Pastacılık Kursuaçmaya karar verdik.

 Havva AslanobaOtelcilik ve Turizm Meslek Lisesi, gençlerimizin geleceğini teminat altınaalmak için hali hazırda benim mesleki eğitim anlamında zaman zaman derslerinegirdiğim bir okul.  Öğrencilerin her şeyien iyi şekilde öğrenebilmeleri için İkizler Börek mutfaklarını kullanarak daeğitim alıyorlar. Bu şekilde öğrencilerin mesleki eğitimlerine destek oluyor,mutfak sanatkarları yetiştirmeyi hedefliyoruz.

Bu anlamlı birliktelik sayesinde açacağımız kurs ilehem ülkedeki istihdam sorununa kalıcı faydalar sağlayacak, hem de niteliklielemanları kendi bünyemizde yetiştirerek iş imkanı sunmuş olacağız. Yıllardırşubelerimizde verdiğimiz kaliteli hizmetin daha da nitelikli hale gelmesini,çalışanlarımızın işlerine dört elle sarılmasını sağlayacak bu kurs ile sektörünyarınlarına daha da umutlu bakıyoruz.

04 Mayıs 2015 Pazartesi 15:51

BU HABER PAYLAŞ

ÜRÜNLERİMİZ

TARİFLER

  • Diyet Elma Marmelatı

    Diyet elma marmeladı tarifi hazırlanışı: 1. Elmaların kabuklarını soyun ve dilimleyin. 2. Su ile birlikte dilimlenmiş elmaları bir kaba

  • Bulgurlu Etimekli Börek

    Böreğin iç harcını hazırlamak için; bulguru derin bir kaba koyup üzerine 1 su bardağı ılık suyu gezdirin. Üzerini kapakla kapatarak

  • Açma Muska Börek

    Unun ortasını havuz gibi açıp içine malzemeleri ekleyip ele yapışmayan bir hamur yoğuralım. Hamurun üzerini örtüp buzdolabında